Loading Настани

« Сите Настани

АНА КАРЕНИНА – Петар Илич Чајковски (28.6.2019) јуни 28 @ 8:00 pm - 10:00 pm 300МКД
WEB SITE_2628x1170_150_01


Кореограф: Лео Мујиќ (Хрватска)
Костимограф: Александар Ношпал
Пренел сценографија: Михајло Стојановски, Сашо Стојановски
Светло мајстор: Милчо Александров
Сликар: Зоран Костовски
Дизајн: Емил Петров
Репетитори: Горан Божинов, Лора Тарчуговска
Инспициенти: Дубравка Шопова, Тијана Тарчуговска, Љупка Јакимовска
Асистент костимограф: Емануела Трајческа

Во главните улоги:
Ана Каренина: Мими Поп Алексова Атанасовска
Вронски: Бобан Ковачевски
Каренин: Васил Чичиjашвили (Грузија)

Настапуваат: истакнати солисти, солисти и целиот балетски ансамбл на МОБ

Детали за настанот

Дата:
јуни 28
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
300МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/ana-karenina-28-06-19.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451