Loading Настани

« Сите Настани

Балетски триптих на ИЦИК ГАЛИЛИ – ПРЕМИЕРА (18.10.2017) октомври 18 @ 8:00 pm - 10:00 pm 300MKD
02

Кореограф: Ицик Галили (Израел)
Асистент кореограф: Елизабет Гибиат (Холандија)
Сценограф: Јанко Ван Берневелд (Холандија)
Костимограф: Наташа Лансен (Холандија)
– Агонија на срцето (Ицик Галили)
– Софа (Ицик Галили)
– Лудница (Песна над песните – Сташа Зуровац)

Детали за настанот

Дата:
октомври 18
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
300MKD
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/baletski-triptih-na-icik-galili-premiera-18-10-2017.html?___store=mk

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451