Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
В. А. Моцарт – РЕКВИЕМ јуни 24, 2017 @ 9:00 pm - 10:10 pm 200МКД
mozart requiem

Диригент: Иван Еминовиќ
Режисер: Дејан Прошев
Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска

Солисти:
Наде Талевска – сопран
Ирена Кавкалевска – мецосопран
Благој Нацоски – тенор
Владимир Саздовски – бас

Хорот и оркестарот на МОБ

Детали за настанот

Дата:
јуни 24, 2017
Час:
9:00 pm - 10:10 pm
Цена на билетот
200МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/requiem-24-06-2017.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451