Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Гала оперски концерт -Гостување во Гевгелија декември 12, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm
01

Македонската опера и балет, по повод новогодишните празници ќе одржи гала оперски концерт во народниот театар на Гевгелија. Ќе настапи оркестарот на МОБ и оперските солисти Весна Ѓиновска Илкова, Славица Галиќ Петровска, Наде Талевска,  Ана Ројдева -Талевска, Зоран Сотиров, Ѓорѓи Цуцковски, Борис Трајанов и Ристе Велков. Диригент на гала оперскиот концерт е Иван Еминовиќ.

Детали за настанот

Дата:
декември 12, 2018
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Настан Category: