Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Гостување во Сараево -Фестивал на културата „ Башчаршиски ноќи“ јули 1, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm
Untitled-1

Македонската опера и балет на покана на Саревската Филхармонија има чест да Ви најави гостување на меѓународниот фестивал на културата во Сараево, Р. Босна и Херцеговина  „ Башчаршиски ноќи“.

“Башчарџиски ноќи” се најголемиот културен настан, односно летен фестивал на културата, во Сараево, Босна и Херцеговина.

Тие се одржуваат секоја година од 01-31 јули,  а оваа година честа да го отворат фестивалот ја имаат солистите на Македонската опера и балет: Наде Талевска (сопран) и Никола Стојчевски (тенор), додека со оркестарот на Сараевската Филхармонија ќе диригира Иван Еминовиќ.

Детали за настанот

Дата:
јули 1, 2018
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Настан Category:

Место

Unnamed Venue
Сараево, Bosnia And Herzegowina + Google Map