Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Гостување на балетските првенци од МОБ на „Балет Фест“ (26.06.2018) септември 26, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm
balet fest

Гостување на првенците на НУ МОБ: Александра Мијалкова, Мими Поп Алексова Атанасовска, Васил Чичиашвили и Бобан Ковачевски на Гала балетски концерт, во склоп на „Балет Фест Сараево“
„Балет Фест Сарајево“ е годишен балетски фестивал што се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина, во септември секоја година и трае 7 дена. Фестивалот е основан во 2010 година од страна на Сараевскиот народен театар и Сараевскиот балет. Фестивалот е посветен на современата авторска кореографија и ги прикажува најреномираните балети од Југоисточна Европа. Ова е единствениот балетски фестивал во Босна и Херцеговина.
 

Детали за настанот

Дата:
септември 26, 2018
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Настан Category:

Место

Unnamed Venue
Sarajevo, Bosnia And Herzegowina + Google Map