Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Дон Кихот – Лудвиг Минкус (гостување во Р. Бугарија) јули 6, 2017 @ 9:00 pm - 11:00 pm
DON-Kihot-WEB1

Македонската опера и балет има чест да Ве извести дека балетскиот ансамбл на МОБ, во наредниот месец јули, ќе оствари неколку гостувања на летните фестивали во регионот на Балканот. На 06.07.2017 г. солистите и ансамблот на балетот на МОБ, во Пловдив, Р.Бугарија ќе ја изведат балетската класика „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус. Претставата е во рамките на фестивалот Opera Open 2017. Со оркестарот ќе диригира Бисера Чадловска.

Детали за настанот

Дата:
јули 6, 2017
Час:
9:00 pm - 11:00 pm
Настан Category:

Место

Ancient Theater Plovdiv
Plovdiv, Bulgaria + Google Map