Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Дон Кихот – Лудвиг Минкус (09.11.2017) ноември 9, 2017 @ 8:00 pm - 10:00 pm 300MKD
don-kihot


Диригент: Бисера Чадловска
Кореограф: Виктор Јаременко (Украина)
Асс. кореограф: Тања Вујисиќ Тодоровска
Сценограф: Андреј Злобин (Украина)
Костимограф: Гана Ипатиева (Украина)
Репетитори: проф. м-р Тања Вујисиќ-Тодоровска, Лора Тарчуговска и Билјана Пашариковска

Настапуваат:
Китри: Mарија Кичевска Шокаровска
Базил: Васил Чичиашвили (Грузија)
Улична: Ивана Коцевска
Дон Кихот: Дојчин Дочев (Бугарија)
Санчо Панса: Лора Тарчуговска
Мерцедес: Наташа Јосифовска

Еспадо: Игор Веланоски

Цвеќарки: Христина Наќевска и Ангела Велевска

Балетскиот ансамбл и оркестарот на МОБ

Детали за настанот

Дата:
ноември 9, 2017
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
300MKD
Настан Category:

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451