Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
ДОН КИХОТ – Лудвиг Минкус април 27, 2017 @ 8:00 pm - 10:00 pm 300МКД
DON-Kihot-WEB1

Диригент: Бисера Чадловска
Кореограф: Виктор Јаременко (Украина)
Асс. кореограф: Тања Вујисиќ Тодоровска
Сценограф: Андреј Злобин (Украина)
Костимограф: Гана Ипатиева (Украина)
Концерт мајстор: Јане Бакевски

Настапуваат:
Китри: Мими Поп Алексова – Атанасовска
Базил: Васил Чичијашвили

Балетскиот ансамбл и оркестарот на МОБ

Детали за настанот

Дата:
април 27, 2017
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
300МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/don-kihot-ludvig-minkus-25-04-2017.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451