Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
КАРМИНА БУРАНА – Карл Орф (10.03.2017) март 10, 2017 @ 8:00 pm - 9:00 pm 300MKД
carmina-poklon2

Диригент: Сашо Татарчевски

Катерина Стојановска – сопран
Марјан Јованоски – баритон
Дејан Стоев – тенор

Оркестарот и хорот на Македонската опера и балет

Детали за настанот

Дата:
март 10, 2017
Час:
8:00 pm - 9:00 pm
Цена на билетот
300MKД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/karmina-burana-karl-orf-10-03-2017.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451