Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
КЛЕОПАТРА – Балет на Василиј Медведев (17.11.2018) ноември 17, 2018 @ 8:00 pm - 11:00 pm 400MKД
slide-kleopatra


Kореограф: Васили Медведев (Русија)
Музика: Нериа Цепаите Голдберг (Литванија)
Диригент: Бисера Чадловска
Сценограф и костимограф: Павол Јураш (Словачка)
Либрето: Јана Темиз (Турција)
Асистент кореограф: Станислав Фечо (Чешка)
Концерт мајстор: Климент Тодоровски
Репетитори: Горан Божинов, Лора Тарчуговска

Во главните улоги:
Клеопатра: Александра Мијалкова
Цезар: Васил Чичијашвили (Грузија)
Марк Антони: Бобан Ковачевски
Октавија: Марија Кичевска Шокаровска
Змија: Мими Поп Алексова Атанасовска
Аполодор: Анар Микаилов (Азербејџан)

Солисти, балетскиот ансамбл, оркестарот и хорот на МОБ

 

Детали за настанот

Дата:
ноември 17, 2018
Час:
8:00 pm - 11:00 pm
Цена на билетот
400MKД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/kleopatra-balet-17-11-2018.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451