Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
КЛЕОПАТРА – Балет на Василиј Медведев (27.12.2017) декември 27, 2017 @ 8:00 pm - 11:00 pm 600MKD
cleoptara -majski1

Музика: Нериа Цепаите Голдберг (Литванија)
Кореограф: Васили Медведев (Русија)
Асистент кореограф: Станислав Фечо (Чешка)
Сценограф и костимограф: Павол Јураш (Словачка)
Либрето: Јана Темиз (Турција)
Диригент: Бисера Чадловска
Концерт мајстор:
Репетитори: проф. м-р Тања Вујисиќ Тодоровска, Лора Тарчуговска и Билјана Пашариковска

Клеопатра: Александра Мијалкова
Цезар: Васил Чичиашвили (Грузија)
Марк Антони: Бобан Ковачевски
Октавија: Марија Кичевска Шокаровска
Змија: Мими Поп Алексова Анастасовска
Аполодор: Дојчин Дочев (Бугарија)

Детали за настанот

Дата:
декември 27, 2017
Час:
8:00 pm - 11:00 pm
Цена на билетот
600MKD
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/kleopatra-balet-svetska-premiera-27-12-2017.html?___store=mk&___from_store=en

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451