Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
ЛИБЕРТАНГО – Балетска претстава (20.6.2019) јуни 20 @ 8:00 pm - 10:00 pm 300MKD
libertango_web

Музика: Астор Пјацола
Кореограф: Сабрина Боско (Италија)
Режисер и либретист: Наташа Поплавска
Сценограф и костимограф: Александар Ношпал
Асистенти на кореографот: Горан Божинов и Олга Панго
Асистент на сценограф: Михајло Стојановски
Асистент на костимограф: Андреј Георгиевски
Репетитор: Билјана Пашариковска
Дизајн: Емил Петров

Настапуваат:
Асунта Манети Пјацола: Александра Мијалкова
Висенте „Нонино“ Пјацола: Васил Чичијашвили (Грузија)
Марија Нивес Рего: Марија Кичевска Шокаровска
Хуан Карлос Копес: Игор Веланоски
Карменсита Калдерон: Наташа Јосифовска
Деде Вулф: Марија Јосифовска Ристовска
3 гангстери и танго-танчари: Мирослав Митрашиновиќ, Јан Кисилев и Ендру Кук (Англија)
Пјацола дете: Марко Здравковски
Пјацола млад: Ендру Кук (Англија)
Пјацола стар: Драган Кочоски

Настапуваат истакнати солисти, солисти и целиот балетски ансамбл

Детали за настанот

Дата:
јуни 20
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
300MKD
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/libertango-baletska-pretstava-20-06-19.html?___store=mk&___from_store=en

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451