Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
„Либертанго“ – Гостување во Битола (14.2.2019) февруари 14 @ 7:30 pm - 8:30 pm
libertango_slide

Почитувани,
НУ МОБ им изразува длабоко сочувство на семејствата на загинатите.
Би сакале да ве информираме дека поради големата трагедија денес, прогласени се денови на жалост. Гостувањето на балетот при Македонската опера и балет во театарот во Битола, закажано за 14.2.2019 со балетската претстава „Либертанго“, се одложува и ќе биде дополнително најавено.

 

Детали за настанот

Дата:
февруари 14
Час:
7:30 pm - 8:30 pm
Настан Category: