Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Млади оперски надежи „Коста Трпков“ – 12.06.2017 јуни 12, 2017 @ 8:00 pm - 10:00 pm
01

Концерт на студентите на отсекот по соло пеење при факултетот за музичка уметност.

Диригент: Дијана Илкоска

Настапуваат: Њомза Реткоцери, Марко Гапо, Тодор Арсовски, Елена Тасевска, Влатко Груевски, Магдалена Антиќ , Магдалена Тодоровска, Давид Миладинов, Мартина Аврамовска, Марко Димовски, Дамјан Каранфилов, Стефан Недановски, Петар Бошковиќ , Јелена Стоиловиќ, Микиќ Никола и оркестарот на МОБ.

Концертот почнува во 20 часот, а влезот е бесплатен. Настанот е насловен „Млади оперски надежи – Коста Трпков“ и се одржува во сеќавање на професорот Коста Трпков, првиот вокален педагог на Факултетот за Музичка уметност во Скопје.

Детали за настанот

Дата:
јуни 12, 2017
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Настан Category:

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451