Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
ОПЕРА ГАЛА – 70 години Македонска опера април 26, 2017 @ 8:00 pm - 10:30 pm 300MKD
OPERA GALA-WEB

Диригент: Бисера Чадловска и Иван Еминовиќ
Режисер: Дејан Прошев

Настапуваат:

Ана Дурловски
Борис Трајанов
Игор Дурловски
Славица Галиќ – Петровска
Весна Ѓиновска-Илкова
Ѓорги Цуцковски
Марјан Јованоски
Ристе Велков
Владимир Саздовски
Сандра Митровска
Ивана Здравкова
Ирена Крстеска
Дарко Нешовски
Злата Тошевска
Николина Јаневска
Никола Стојчевски

Хорот и Оркестарот на МОБ

Детали за настанот

Дата:
април 26, 2017
Час:
8:00 pm - 10:30 pm
Цена на билетот
300MKD
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/opera-gala-70-godini-makedonska-opera-i-balet-26-04-2017.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451