Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
“Puccini & Rossini“ – Гала оперски концерт (23.05.2018) мај 23, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm 500МКД
Opera MOV


Гала оперски концерт
Puccini & Rossini

Диригент: Рафаеле Масколо (Италија) и Бисера Чадловска
Концерт мајстор: Верица Ламбевска
Хор мајстор: Јасмина Ѓорѓеска, Ѓурѓица Дашиќ

Солисти:
Елена Баканова – сопран (Русија)
Славица Петровска – Галиќ – сопран
Сандра Митровска – сопран
Наде Талевска – сопран
Ирена Кавкалевска – мецосопран
Никола Китановски – тенор
Дарко Нешовски – тенор
Горан Начевски – баритон

 

Хор и оркестар на МОБ

 

Детали за настанот

Дата:
мај 23, 2018
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Цена на билетот
500МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/puccini-rossini-gala-operski-koncert-23-05-2018.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451