Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
„Оревокршачка“ – Петар Илич Чајковски (30.1.2019) јануари 30 @ 8:00 pm - 10:30 pm 300МКД
orevokrshacka

Музика: П. И. Чајковски
Диригент: Бисера Чадловска
Кореограф: Василиј Иванович Ваинонен (Русија)
Пренел кореографија: Михаил Крапивин (Русија)
Сценограф: Анатолиј Нежњи (Русија)
Костимограф: Љупка Ристовска
Концерт мајсторВерица Ламбевска
Репетитори: Горан Божинов, Лора Тарчуговска, Билјана Пашариковска, Маја Митровска Богојевска

Во главните улоги:
Клара: Марија Кичевска Шокаровска
Принц: Бобан Ковачевски
Розов валс-соло: Ивана Коцевска
Мала Клара: Бојана Арсовска

Настапуваат оркестарот, првенци, солисти и целиот балетски ансамбл при НУ МОБ

Детали за настанот

Дата:
јануари 30
Час:
8:00 pm - 10:30 pm
Цена на билетот
300МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/orevokrshachka-petar-ilich-cha-kovski-30-01-2019.html?___store=mk&___from_store=en

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451