Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
„Помеѓу соништа и летови“ – Горан Начевски (27.03.2019, мала сцена на МОБ) март 27 @ 8:00 pm - 8:55 pm 200МКД
sonista-letovi

Горан Начевски
ПОМЕЃУ СОНИШТА И ЛЕТОВИ

Композитор: Горан Начевски

Диригент: Иван Еминовиќ
Режисер: Љупка Јакимовска
Сценограф: Зоран Николовски
Костимограф: Бранкица Јордановска
Кореограф: Маја Каревски
Светло дизајн: Нино Митевски
Концерт Мајстор: Јане Бакевски
Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска
Асс. Диригент: Катерина Стојковска

НАСТАПУВААТ:

Ѕвездата: Александра Лазаревска Василевски
Таткото: Дејан Стоев
Патникот: Невен Силјановски

Балетски пар: Матеа Каревски и Агим Бафтии
Дете: Илин Силјановски

Корепетитори: Елена Сиљаноска, Андреј Наунов, 
Јанинка Невчева
Инспициенти: Љупчо Полизов, Драган Костадиновиќ, 
Марко Павлевски

Хорот и оркестарот на МОБ

 

Детали за настанот

Дата:
март 27
Час:
8:00 pm - 8:55 pm
Цена на билетот
200МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/pomegju-sonista-letovi-26-3-2019.html

Место

Национална опера и балет Скопје
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451