Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
РАБОТИЛНИЦАТА НА ДЕДО МРАЗ – ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА (29.12.2018-13ч.) декември 29, 2018 @ 1:00 pm - 1:45 pm 150МКД
rabotilnica-dedo-mraz1

По повод претстојните празници, Македонската опера и балет подготвува специјална Новогодишна претстава за деца, „Работилницата на Дедо Мраз“, приказна во која се раскажува за изработката на играчките-подароци за децата за Нова Година и брзањето на Дедо Мраз да стаса да ги разнесе до сите деца. Покрај Дедо Мраз ќе ги видиме и  Ѕвончица, Пинокио, Балерина, Снежната Кралица и многу други интересни ликови.

Режисер: Љупка Јакимовска

НАСТАПУВААТ:
Дедо Мраз: Невен Силјановски
Ѕвончица: Билјана Јосифов
Пинокио: Полина Тасева
Балерина: Елена Селмановиќ
Кралица: Ана Ројдева
Џуџе: Борко Биџовски
Ветер :Трајко Јордановски
Месечина: Љупка Јакимовска

Детали за настанот

Дата:
декември 29, 2018
Час:
1:00 pm - 1:45 pm
Цена на билетот
150МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/dedo-mraz-29-12-2018.html

Место

Национална опера и балет Скопје
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451