Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
Снежана и седумте џуџиња (балетска претстава за деца) 14-01-2017 јануари 14, 2017 @ 12:00 pm - 1:45 pm 200MKД
snezana1

Балет за деца од Богдан Павловски
Режија, кореографија и инсценација: Витолд Борковски
Либрето: В.Борковски и С.Петровски
(според приказната на браќа Грим)

Настапуваaт солисти и целиот балетски ансамбл при МОБ.

Детали за настанот

Дата:
јануари 14, 2017
Час:
12:00 pm - 1:45 pm
Цена на билетот
200MKД
Настан Category:

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451