Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
„Снежана и 7-те џуџиња“ – Балет за деца јануари 21 @ 12:00 pm - 2:00 pm 200MKД
snezana1

Балет за деца од Богдан Павловски
Режија, кореографија и инсценација: Витолд Борковски
Либрето: В.Борковски и С.Петровски
(според приказната на браќа Грим)

ЕКСКЛУЗИВНО
За првпат во улогата на Снежана настапува Стефанија Гаштарска студентка на престижната балетска академија Бољшој од Москва.

Stefanija Gastarska1

Детали за настанот

Дата:
јануари 21
Час:
12:00 pm - 2:00 pm
Цена на билетот
200MKД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/snezana-21-01-2018.html?___store=mk&___from_store=en

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451