Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
“DISCO FEVER” – Традиционален концерт по повод празникот Василица (13.01.2019) јануари 13 @ 8:00 pm - 10:30 pm 800МКД
web slide

Македонската опера и балет со огромно задоволство најавува „Диско треска“ за Василица!

Гала концертот по повод празникот „Василица“ насловен „DISCO FEVER“ оваа година ќе и приреди на публиката вистинско и незаборавно уживање со изборот од најдобрите диско хитови  од 70′ години во целосно нови симфониски аранжмани!

Хитовите „Stayin’ Alive, Night fever, Hot stuff, Upside down, Ain’t nobody, Dancing queen, That’s the way like it, Don’t stop ’til you get enough“ и многу други хитови на Gloria Gaynor, Donna Summer, ABBA, Bee Gees, Michael Jackson, Boney M и останати диско изведувачи во живо со оркестарот и балетот на МОБ, традиционално на 12 и 13 јануари, 2019 година, 20 часот.

Диригент: Бисера Чадловска
Режисер: Дејан Прошев

Настапуваат популарни пејачи од македонската естрада, оркестарот и балетот на МОБ

DISCO FEVER“ во живо, во Македонската опера и балет!

 

 

Детали за настанот

Дата:
јануари 13
Час:
8:00 pm - 10:30 pm
Цена на билетот
800МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/tradicionalen-koncert-po-povod-praznikot-vasilica-11118.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451