Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
„JOHN WILLIAMS-SYMPHONY“ (20.03.2018) март 20, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm
williams sypmhony

Спектакуларен настан на Камерниот оркестар на Битола во соработка со музичари од Mакедонската Филхармонија и Македонската Опера и Балет.
Неповторлива изведба на најдобрите теми од филмовите: Star Wars, Superman, Indiana Jones, Jurassic Park, Schindler’s List .

Соло виолина – Климент Тодороски

Под покровителство на Министерството за култура
Медиумски покровители: ТВ24, Метрополис Радио

Влезници во претпродажба на билетарницата на Македонската Опера и Балет, понеделник-петок од 10:00 до 20:00 часот.

Детали за настанот

Дата:
март 20, 2018
Час:
8:00 pm - 10:00 pm
Настан Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/542575616126558/

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451