Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.
“SIMPLY THE BEST” – ТРАДИЦИОНАЛЕН КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ВАСИЛИЦА (14.01.2018) јануари 14, 2018 @ 8:00 pm - 10:30 pm 800МКД
web_vasilica

На големо барање на публиката Македонската опера и балет ќе одржи уште еден концерт по повод празникот „Василица“! Гала концертот насловен “Simply the best” и на 14 ти јануари.

Публиката ќе има можност да ужива во изборот од најдобрите поп-рок хитови од’ 80 и ’90-те години во целосно нови симфониски аранжмани кои ќе ги исполнат популарните ѕвезди од македонската естрада како и оперски солисти.

Едноставно најдобро, во живо со оркестарот и хорот на Македонската опера и балет!

Диригент Бисера Чадловска.

Детали за настанот

Дата:
јануари 14, 2018
Час:
8:00 pm - 10:30 pm
Цена на билетот
800МКД
Настан Category:
Website:
http://mob.com.mk/bileti/simply-the-best-tradicionalen-koncert-po-povod-praznikot-vasilica-8892.html

Место

Македонска опера и балет
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Телефон:
+389(02) 3118 – 451