Loading Настани
Барај Настани

Event Views Navigation

Следни Настани › опера

Настани Листа Навигатија

окт
300MKD

„Боеми“ – Џакомо Пучини (24.10.2018)

октомври 24 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Boemi-web
ное
200MKD

„Марија Калас – Час“ – Теренс Мекнели (04.11.2018, мала сцена на МОБ)

ноември 4 @ 8:00 pm - 10:00 pm
МОБ – Мала Сцена,
Бул. Гоце Делчев бр. 4
Скопје, Macedonia
+ Google Map
Maria-Cala1s
ное
300МКД

„СЕВИЛСКИОТ БЕРБЕР“ – Џоакино Росини (09.11.2018)

ноември 9 @ 8:00 pm - 10:40 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
sevilski_slika

Дејствието од операта се одвива во Севиља. Розина е млада девојка која е заљубена во грофот Алмавива.

Дознајте повеќе »
+ Export Вчитани Настани