Loading Настани
Барај Настани

Event Views Navigation

Минати Настани › опера

Настани Листа Навигатија

сеп
SOLD OUT

„Кармина Бурана“ – Карл Орф (28.09.2018) – Отворање на сезоната 2018/2019

септември 28, 2018 @ 8:00 pm - 9:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
carmina_burana
сеп
400МКД

„Кармина Бурана“ – Карл Орф (29.09.2018)

септември 29, 2018 @ 8:00 pm - 9:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
carmina_burana
окт
300MKD

„КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА“ – Пјетро Маскањи (10.10.2018)

октомври 10, 2018 @ 8:00 pm - 9:10 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
slider
окт
300MKD

„Боеми“ – Џакомо Пучини (24.10.2018)

октомври 24, 2018 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
Boemi-web
ное
200MKD

„Марија Калас – Час“ – Теренс Мекнели (04.11.2018, мала сцена на МОБ)

ноември 4, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm
МОБ – Мала Сцена,
Бул. Гоце Делчев бр. 4
Скопје, Macedonia
+ Google Map
Maria-Cala1s
ное
300МКД

„СЕВИЛСКИОТ БЕРБЕР“ – Џоакино Росини (09.11.2018)

ноември 9, 2018 @ 8:00 pm - 10:40 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
sevilski_slika

Дејствието од операта се одвива во Севиља. Розина е млада девојка која е заљубена во грофот Алмавива.

Дознајте повеќе »
ное
400МКД

ТРАВИЈАТА – Џузепе Верди (23.11.2018)

ноември 23, 2018 @ 8:00 pm - 11:30 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
traviata-slide
дек

„Севилскиот бербер“ – Џоакино Росини – Гостување на МОБ во Стара Загора, Р. Бугарија

декември 4, 2018 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Unnamed Venue,
Stara Zagora, Bulgaria
+ Google Map
sevilski_slika
дек
150МКД

РАБОТИЛНИЦАТА НА ДЕДО МРАЗ – ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА (29.12.2018-13ч.)

декември 29, 2018 @ 1:00 pm - 1:45 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
rabotilnica-dedo-mraz1
јан
300MKД

„ТОСКА“ – Џакомо Пучини (18.1.2019)

јануари 18 @ 8:00 pm - 10:45 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
TOSCA-web
+ Export Вчитани Настани