Loading Настани
Барај Настани

Event Views Navigation

Следни Настани

Настани Листа Навигатија

фев
FREE

„ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА ЉУБОВТА“ – РЕЦИТАЛ НА НИКОЛА СТОЈЧЕСКИ – ТЕНОР

февруари 21 @ 8:00 pm - 9:00 pm
Фоаје на МОБ
nikola stojchevski

НИКОЛА СТОЈЧЕСКИ – ТЕНОР

Дознајте повеќе »
фев
300MKD

ТОСКА – Џакомо Пучини

февруари 23 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
TOSCA-web

Тоска е опера во три чина од Џакомо Пучини. Напишана е по италијанското либрето од Луиџи Илика и Џузепе Џакоза

Дознајте повеќе »
фев
300MKD

РАЈМОНДА – Александар Глазунов (25.02.2017)

февруари 25 @ 8:00 pm - 10:30 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
rajmonda web
мар
800МКД

КЛЕОПАТРА – балет на Василиј Медведев (07-03-2017)

март 7 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
web-banner-2-876x390-eng
мар
1200MKД

Тајно моја (ПРЕМИЕРА)- мјузикл во чест на Тоше Проески

март 10 @ 8:00 pm - 10:30 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
tajno_web1

Заради големиот интерес на публиката за Премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески,

Дознајте повеќе »
мар
1200MKД

Тајно моја – мјузикл во чест на Тоше Проески (21.03.2017)

март 21 @ 8:00 pm - 10:30 pm
Македонска опера и балет,
бул. Гоце Делчев бр.4
Скопје, Скопје 1000 Macedonia
+ Google Map
tajno_web1

Билетите за премиерната изведба на ТАЈНО МОЈА, мјузиклот во чест на Тоше Проески, кој е во продукција на МОБ, се распродадени. Затоа, МОБ најавува втора изведба на ТАЈНО МОЈА на 21.03.2017 во 20 часот во МОБ.

Дознајте повеќе »
+ Export Вчитани Настани